Slide 1
SPOŁECZNOŚĆ
Kierowników Produkcji

Ten portal to miejsce spotkań dla osób Zarządzających Produkcją.
Dołącz do naszej Społeczności,
rozwijaj swoje kompetencje i wymieniaj doświadczenia z innymi Kierownikami.

Zarządzaj skuteczniej!

„Działaj tak, żebyś mógł „wyjść z firmy” bez osłabiania jej” – taką rekomendację daję regularnie zarówno właścicielom firm jak i managerom.

Brzmi to kontrowersyjnie, ale tylko na pierwszy rzut oka.

Prowadzenie firmy czy zarządzanie działem to nie ma być One Man Show. Takie działanie to osłabianie organizacji, w której pracujesz.

Twoim zadaniem jest takie zarządzanie, abyś mógł wyjechać na 3 tygodnie wakacji – a firma nadal działała bez pogorszenia sytuacji.

Działaj tak, aby w przypadku choroby ludzie dalej działali według nawyków i korzystając ze stabilnych procesów.

Ucz samodzielności, deleguj, rozwijaj, dawaj własność miejsca i procesów. Ufaj.

A jeśli zmienisz pracę? To tak po ludzku patrząc byłoby miło, jakby 3, 4, a może 10 lat Twojej pracy w obecnej firmie nie poszło na marne. Twój zespół nadal się rozwijał, był samodzielny i pamiętał o wszystkim czego ich nauczyłeś.

To duże wyzwanie. Lubimy brać zadania na siebie, grać pierwsze skrzypce, być niezastąpieni czy zbierać laury. Lubimy być ważni.

Pracuj nad procesami, upraszczaj i stabilizuj. Rozwijaj ludzi działając tak, aby mieli własność miejsca i procesu. Byli odpowiedzialni. Buduj z nimi systemy (sposoby postępowania, nawyki).

Kiedy jakiś czas temu w trakcie pracy z klientem dałem taką rekomendację w pierwszej chwili było zdziwienie i negacja. Po całym dniu pracy właściciele stwierdzili, że to kierunek, w którym chcą pójść. Teraz czas na rozpoczęcie przygody z przygotowaniem firmy na „wyjście z niej” bez szwanku dla organizacji 🙂